Az ipari automatizálás fogalma a 20. század elején született meg, jóval a programozható logikai vezérlőrendszerek feltalálása előtt. A 20. század elején a gyárakat általában elektromechanikus relékkel irányították, amelyekben egy eszközhöz csatlakoztatott kapcsolókat lehetett be- vagy kikapcsolni a kezelőtől érkező bemeneti jelek alapján. Ez a rendszer rugalmatlan volt, mivel egyszerű folyamatokhoz több ezer relére volt szükség és ha egy relét hiba érte, az a megfelelő eszköz üzemképtelenségét okozhatta.
Később, 1968-ban a relé-alapú rendszert felváltotta a PLC, azaz a programozható logikai vezérlő. Bevezetésük célja az volt, hogy az ipari üzemek egyszerűsíthessék a korábban nehezen programozható relés áramkörök egy részét. Az első modellt áttekinthető digitális kijelzővel tervezték, amely megkönnyítette a programozást, a relélogikát és a vezérlési vázlatokat már ismerő mérnökök és technikusok számára. Az első PLC-ket korlátozott sebességi képességekkel és tárolóhellyel építették. A modern PLC-k azonban rendkívül nagy teljesítményűvé fejlődtek, gyorsított feldolgozási kapacitással, valós idejű felügyelettel és egyéb funkciókkal.
Ez a blog a PLC automatizálással foglalkozik a mai ipari világban, valamint a PLC-k előnyeivel, felhasználási eseteivel és jövőjével.