A SCADA és alkalmazásai negyedik rész

SCADA a vízkezelésben

Az ivóvízellátás nem korlátlan természeti erőforrás.

A gyors társadalmi növekedés az egész ökoszisztémát szennyezi, beleértve az ivóvizet is. A víz minőségi és mennyiségi jellemzőinek valós idejű nyomon követése korai figyelmeztetést és több időt biztosít a reagálásra. A SCADA rendszer lehetővé teszi a különböző fizikai, kémiai és biológiai tényezők folyamatos nyomon követését, ami lehetővé teszi a rendszer anomáliáinak gyors és pontos észlelését. Az elmentett adatok segítik a későbbi referenciát. Ez szerves része a vízellátás új, optimalizált üzemirányítási rendszerének. Továbbá segít a vízellátó rendszer vízveszteségének ellenőrzésében, csökkentésében és optimalizálásában. A SCADA segített a kézi kazánok automatizált kazánokra való átállásában.

Ökonomizátor

A kezdeti szakaszokban a levegő előmelegítő és az ökonomizátor bemenetének használata segíti a kazánhőmérséklet fenntartását. A fő hangsúlyt a kazán különböző szakaszaiban a nyomás-, szint- és áramlásszabályozásra helyezik. Ez a felügyelet segít a kazán kívánt hőmérsékletének fenntartásában. A SCADA képernyő a PLC-n keresztül van konfigurálva az automatizálás további javítása érdekében. Szintén változó frekvenciájú meghajtót használnak a kazán szükséges műveleteinek elvégzésére az automatizált erőműben. A vízszennyezés nagy kihívás, amellyel világszerte szembe kell nézni.

A modern vízellátás kihívása, hogy biztonságos ivóvizet biztosítson kevesebb szennyeződéssel. A SCADA-rendszer, ha megvalósul, képes ellenőrizni a vízminőséget, hogy valós idejű frissítéseket és riasztásokat adjon. E rendszer megvalósításához egy SCADA-t használó mérőállomást kell megvalósítani. A tárolt adatok további elemzésre adnak lehetőséget.

www.sciencedirect.com